مصاحبه ها

٢٢ مرداد ١٣٩٦

عصر ایرانیان

اتصال به بازار منطقه ای مهمترین هدف توسعه نوآوری های ارتباطی است

اتصال به بازار منطقه ای مهمترین هدف توسعه نوآوری های ارتباطی است
حمید رضا احمدیان : 
اتصال به بازار منطقه ای مهمترین هدف توسعه نوآوری های ارتباطی است 
 
مدیر کل دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری وزارت ارتباطات مهترین هدف حمایتی از شرکت های فعال در حوزه فناوری و ارتباطات را دستیابی به اشتغال پایدار و اتصال به بازار ملی و منطقه ای عنوان کرد . 
 احمدیان در حاشیه مراسم افتتاح پارک علم و فناوری ارتباطات و اطلاعات چشم انداز این پارک را  تبدیل شدن به معتبرترین مرکز توسعه کسب و کار حوزه ICT و محل استقرار و همکاری شرکت های داخلی و بین المللی برای رفع نیازهای ملی و فتح بازارهای جهانی اعلام  کرد  و گفت با استقرار فن آوری های برتری بخش در این پارک می توان هر چه بیشتر در مسیر تکنولو‍ژی های روز دنیا  قدم برداشت . 
وی در  مورد کریدور تخصصی فناوری و ارتباطات که از دیگر پروژه های معاونت فناوری و نوآوری است گفت : از مهمترین اهداف این طرح حمایت همه جانبه از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و استارت آپ ها در جهت جذب سرمایه گذار خارجی و اتصال به شبکه های بازار ملی و منطقه ای است . 
دکتر احمدیان مشکل عمده این شرکت ها  را عدم توجه به نیاز بازار، تجاری سازی محصولات  و ایجاد بازار خواند و افزود ما در بحث کریدور تخصصی به دنبال این هستیم که با جذب شرکت های خارجی و معرفی و بازاریابی مناسب ، صادرات حوزه   ای تی و ای سی تی را  ایجاد کنیم  تا گامی موثر در تحقق اشتغال پایدار باشد .  توجه به این نکته مهم است که  برای رسیدن به این اهداف نقش وزارت ارتباطات را نباید حمایت مادی صرف از  شرکت ها دید این پایین ترین سطح حمایت است زیرا ما ارایه راهکار برای  پیوستن به فضای کسب و کار و بازار ثابت  ومعرفی  محصولات و روش های توسعه ای را بیشتر مد نظر و در دستور کار داریم . 
مدیر کل دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری وزارت ارتباطات در مورد طرح مطالعه پتانسیل های و توانمند های فناوری مناطق مختلف  کشور گفت برای پیوستن به بازار فروش و جذب سرمایه گذار طرحی را در حال تدوین داریم که با شناسایی و دسته بندی مناطق بر اساس توزیع فعالین و یا خروجی محصولات و دستاورد ها مناطق کشور را تقسیم بندی کرد و این امر توزیع عادلانه حمایت ها را نیز در پی دارد . باید به این ظرفیت ها به طور تخصصی و منطقه ای توجه کرد تا بتوان راه اتصال به کریدور را سهل تر و تخصصی تر کرد و بازار خوبی را در حوزه ایجاد کرد.
احمدیان پاسخ به سوال تعداد شرکت های مورد حمایت و همکاری این اداره کل با سایر نهادها گفت :  ما در وزارت ارتباطات و اداره کل نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری در خدمت همه شرکت ها ، مراکز نوآوری و سرمایه گذاران هستیم . همه شرکت ها می توانند آنچه که در قانون و سیاستهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مصادیق راهبردی و حمایتی وجود دارد برخوردار شوند. در مورد همکاری با سایر نهادها و سازمان ها  نیز  ما به طور مشخص نیز برای ایجاد و توسعه فضای کسب و کار و بطور ویژه استارت آپ ها هماهنگی و نشست هایی با سازمانها و نهادها حوزه و از جمله  سازمان نظام صنفی  و همینطور در زمینه شرکت های دانش بنیان و توسعه پارک های علم و فناوری و مراکز رشد با وزارت علوم جلسات مشترک داریم. در واقع اهداف و وظایف معاونت فناوری و نوآوری تعامل و همکاری با سایر نهادها و معرفی اهداف این اداره  کل است که مدتی است این امر تحقق پیدا کرده است.

ارسال نظر

نظر خود را وارد کنید